ACTA ACADEMIAE ARTIUM VILNENSIS
Acta Academiae Artium Vilnensis / 96
Acta Academiae Artium Vilnensis / 96
2020

Sudarė / Edited by
dr. Tojana Račiūnaitė


Acta Academiae Artium Vilnensis tomas, kurio teminė antraštė Kaukė ir veidas: atvaizdo istorijos aspektai. Daugelis jo straipsnių parengti to paties pavadinimo 2019 m. gegužės 16–17 d. Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto surengtos mokslinės konferencijos pranešimų pagrindu.

Vienas iš šiame tome skelbiamus tyrimus telkiančių aspektų – veido ir kaukės kaip duoties ir jos maskuotės, individualumo ir schemos ar bendrybės skirtis ir sąveika, aptinkama konkrečiuose dailės kūriniuose, kultūros fenomenuose ir pačiame tų fenomenų paliudijamame ir šiandien rekonstruojamame mąstyme. Neatsitiktinai šis aspektas aktualizuoja žmogaus vaizdavimą ir dalis publikuojamų straipsnių vienaip ar kitaip paliečia portreto problematiką. Kita dalis straipsnių autorių apmąsto pačią kaukę kaip savitą ant veido skirtą dėvėti daiktą, jos skirtingas rūšis, naudojimo būdus ir virsmą ikonografiniu motyvu ar net simboliu.

---------------------------------------------------------

New volume of Acta Academiae Artium Vilnensis titled “Mask and Face: The Aspects of Pictorial History”. Many essays collected here are based on the talks given at the same-titled academic conference which was organised by the Institute of Art History at Vilnius Academy of Arts, and took place on 16–17 May, 2019.

One of the aspects common to all the research published in this volume is that they explore the distinction (and interaction) between a face and a mask - the givenness and its concealment, individuality and generality - that can be traced in specific artworks, cultural phenomena, or the very thinking that testifies to these phenomena. Other part of the contributors to this volume consider the mask as a particular wearable object with its various types and uses, and its transformation into an iconographic motif or even a symbol.


Turinys / Content:


Leidimo metai / Release date: 2020
Apimtis / Pages: 344
Formatas / Format: 170 x 240
Viršeliai / Covers: minkšti / paperback
ISSN 1392-0316
Kaina / Price: 10,9 €
Panašūs leidiniai

Sudarytojas / Edited by
dr. Mindaugas Paknys

Po Trakų Dievo Motinos karūna / Under the Crown of Our Lady of Trakai

Šis leidinys buvo sumanytas ne vien kaip Trakų Dievo Motinos paveikslo tyrinėjimų skelbimas, tačiau taip pat kaip besisiejančių su juo reiškinių, jo istorijos publikavimas ir viešinimas

Kaina / Price: 6,54 €

Sudarytojas / Edited by
dr. Vytautas Michelkevičius

Šis straipsnių rinkinys yra pirmasis bandymas Lietuvos moksliniame diskurse panagrinėti meninį tyrimą tiek iš mokslininkų, tiek iš menininkų-tyrėjų pozicijų

Kaina / Price: 6,54 €
© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757