Tai pirmoji lietuviškam porcelianui skirta knyga. Joje apžvelgta porceliano istoriją Vakarų Europoje, Lietuvoje ir Rusijoje, daug įdomių, intriguojančių faktų apie porceliano išradėjus, garsiausius meistrus, išskirtinius dirbinius ir vertingas porceliano kolekcijas.
Didžiausias dėmesys knygoje skirtas XX a. antrosios pusės Lietuvos porceliano (kaulo porceliano) istorijai, neatsiejamai nuo Kauno „Jiesios“ gamyklos istorijos. Gamykloje dirbusių profesionalių dailininkų dėka gimė tarptautiniai kaulo porceliano simpoziumai „Idėja“. Knygoje apžvelgta beveik du dešimtmečius trukusi simpoziumų istorija, juose dalyvavę menininkai ir svarbiausi jų darbai.
Leidinys gausiai iliustruotas archyvinėmis „Jiesios“ gamyklos nuotraukomis, Lietuvos ir užsienio menininkų darbais.
Knyga apie tai, kaip Kristaus kančios kelio pamaldumo tradicijos, susiformavusios didžiosiose kalvarijose ar vienuolynuose, pamažu ėmė skleistis ir per pusantro šimto metų bernardinų vienuolių, vyskupų ir klebonų pastangomis pasiekė net atkampiausias bažnyčias ir paliko reikšmingus regimus ženklus – kalvarijas, Kryžiaus kelio koplytėles šventoriuose ir atvaizdus.
„Atidarymai: Lietuvos dailės gyvenimo fragmentai 2005–2014 m.“ – tai beveik dešimtmečio rinktiniai straipsniai ir interviu su meno kūrėjais, sugrupuoti į tris dalis: „Parodos ir kiti įvykiai“, „Personalijos“ ir „Pokalbiai“