Kviečiame Jus į I. Bereznicko knygos „Animacija: nuo idėjos iki ekrano“ pristatymą!
2017-10-23

Dalinamės renginio organizatorių informacija, ir labai lauksime Jūsų knygos pristatyme, kurio metu, leidinį bus galima įsigyti specialia, pristatymui skirta kaina.

„Animacija – viena tobuliausių formų fantazijai apgyvendinti ir dalytis ja su kitais. Atsiskleidžianti per gyvą vaizdą, užvaldanti visą spalvų paletę, pasitelkianti į pagalbą ir muziką, ir kitus kūrėjo įkvėpimui pasiekiamus garsus. Šių kombinacija tokia stipri, kad nenustebtume, jei žiūrėdami kokybišką animatoriaus kūrybą imtumėte teigti, jog jaučiate ir kvapus. Pamėginkime? Kaip tik laukia paranki proga – kviečiame susipažinti su animacinių filmų režisieriaus, dailininko Iljos Bereznicko kūryba.

I. Bereznickas – scenaristas, režisierius, knygų autorius, iliustratorius, karikatūristas. Jo kūrybinis kelias prasidėjo 1970 m., ėmus aktyviai kurti knygų iliustracijas ir karikatūras. Už darbą šioje srityje I. Bereznickas yra apdovanotas konkursuose ir parodose Lietuvoje bei užsienyje, na o laimėti prizai autorių paskatino pradėti kurti animaciją.
Sprendimas buvo sėkmingas. 1984 m. I. Bereznicko iniciatyva Lietuvos kino studijoje įkurta Animacijos studija, iškėlusi Lietuvos animaciją į profesionalų lygį. Lietuvos kino studijoje sukurtas pirmas, ne vienai lietuvių kartai puikiai pažįstamas I. Bereznicko animacinis filmas „Baubas“ (1987 m.). Filmas tapo I. Bereznicko vizitine kortele. Tai buvo pirmas lietuviškas animacinis filmas, įvertintas prestižiniu tarptautiniu apdovanojimu – pirmuoju prizu Tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje Portugalijoje, 1990 m.
2014 m. menininkas apdovanotas ordinu už „Už nuopelnus Lietuvai“, taip pat 2015 m. Fredikstado animacijos festivalyje (angl. Fredrikstad Animation Festival) jo kūryba įvertinta Auksinio Gunaro apdovanojimu „Už viso gyvenimo pasiekimus“ (angl. Golden Gunnar - Lifetime Achievement).

PROGRAMA

27 d. I. Bereznicko kūrybos retrospektyva

12 val. – susitikimas su I. Bereznicku ir iki šiol nedemonstruotų animacinių filmų pristatymas. Filmo „Ne ožkoje laimė“ (2017 m.) peržiūra.
Vyks Nacionalinės bibliotekos Kino salėje, V a.

13 val. – I. Bereznicko piešinių parodos atidarymas ir 2017 m. išleistos knygos „Animacija: nuo idėjos iki ekrano“ pristatymas.
Leidinyje rasite praktinių nuorodų, reikalingų kuriant animaciją. Jame išdėstyti pagrindiniai kūrybos etapai, analizuojama autorinė animacija ir technologijos, jų taikymo subtilybės. Renginyje bus galimybė leidinį įsigyti.
Vyks Nacionalinės bibliotekos Meno erdvėje, V a.

14 val. – I. Bereznicko animacinių filmų retrospektyva iš 2010 m. išleisto DVD rinkinio „Baubas & Co“.
Vyks Nacionalinės bibliotekos Kino salėje, V a.“

© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757