Kviečiame Jus į knygos „Petras Gintalas – medalio žmogus“ pristatymą!
2017-10-24

Maloniai kviečiame į popietę „Spėję dalintis pasauliu“, skirtą dailininkų ir poetų atminimui, vyksiančią LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g.1, 2017 m. spalio 27 d. 15 val.

Renginio metu bus pristatyta vieno iš svarbiausių medalių kūrėjų Lietuvoje ir poeto, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto prof. Petro Gintalo kūrybos knyga „Petras Gintalas – medalio žmogus“, VDA leidyklos išleista 2016 m. Dalyvaus dailininkai prof. Petras Gintalas, Gvidas Latakas, poetai Ona Jautakė ir Danielius Milašauskas, Petro Gintalo kūrybai skirtos knygos teksto autorė menotyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė, menotyrininkė dr. Neringa Markauskaitė.

P. Gintalui dailės ir poezijos abipusis ryšys atsivėrė Vilniuje dailės institute, kai čia studijuodamas, kartu su draugais įkūrė teatrą, kuriame buvo rengiami vaidinimai pagal jo paties, Arvydo Ambraso ir kitų studentų parašytus tekstus. Dailės ir poezijos ryšys skleidėsi nuo ankstyviausio dailininko kūrybos laikotarpio. Žmogaus likimo ir istorinės temos P. Gintalo kūryboje yra vienos svarbiausių. Pagrindinė dailininko nuostata nusakoma žodžiais: priminti, išsaugoti, įamžinti. Savo kūryba jis atsigręžė į gimtąją Žemaitiją. Dailininkas sukūrė įsimintinų metalo plastikos darbų, kaip šešiolikos reljefų kompoziciją „Telšių mitai“, taip pat dvi reljefines kompozicijas Telšiuose įrengtai Žemaičių sienai „Žemaitija“ ir „Durbės mūšis“.

Didžiąją kūrybos dalį P. Gintalas paskyrė medaliams, taip pat ir monetų projektams. Šie darbai yra dedikuoti iškilioms asmenybėms Kristijonui Donelaičiui, Ievai Simonaitytei, Vincui Krėvei-Mickevičiui, Maironiui, Jonui Basanavičiui, Pauliui Galaunei, Vladui Drėmai, Antanui Mončiui ir daugeliui kitų rašytojų, dailininkų ir kitų kultūros puoselėtojų atminimui. Dailininko kūryba išsiskiria raiškia plastika, daugiareikšme ikonografija ir poetiniu pradu. P. Gintalo medaliuose vitališka menine kalba atkuriami pasakojimai, kurie atspindi įamžintas asmenybes, jų gyvenimą ir kūrybą, visuomeninę veiklą, išreikštą per portretą, istorinius-mitologinius ir kitus siužetinius vaizdinius.

© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757