ELEKTRONINIAI LEIDINIAI / ELECTRONIC PUBLICATIONS
Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas
Priedas: pataisymai ir papildymai
Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas
Priedas: pataisymai ir papildymai

Dainius Junevičius


Vilniaus dailės akademijos leidyklai 2018 m. išleidus knygą „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“, mūsų žinios apie fotografą pasipildė naujais faktais, atsirado anksčiau nežinotų jo darytų vietovių ir portretinių nuotraukų. Visų pirma, sužinojome apie Abdono Korzono 1862 m. kelionę į Berlyną, Paryžių ir Londoną, liudijančią, kad jis siekė neatsilikti nuo fotografijos pažangos. Fotografo palikimą papildė nuotraukos, rastos Paryžiaus nacionalinėje bibliotekoje, Rusijos valstybiniame istorijos muziejuje, Mazovijos muziejuje Plocke. Pavyko identifikuoti kelis anksčiau neatpažintus asmenis (Leoną Januševskį, kunigą Anuprą Jasevičių) ir patikslinti Eustachijaus Kozelos ir Vilhelmo Grabovskio biografijas. Taip pat paaiškėjo, kad žmogus, kurį lai­kėme Artūru Milošu, iš tikrųjų yra Zigmantas Mineika.

Visi papildymai ir pataisymai jau įtraukti į 2022 m. Varšuvos leidyklos DiG išleistą knygą lenkų kalba. Jausdami pareigą, kad tą informaciją gautų ir lietuvių skaitytojai, parengėme šį sąsiuvinuką, kurį galima nemokamai atsisiųsti, išsispausdinti ir įsidėti į turimą knygą kaip nedidelį priedą.

Knyga: A. Korzonas: papildymas.


Turinys /
Content:

Leidimo metai / Release date: 2022
ISBN 978-609-447-364-7
Kaina / Price: Nemokamas elektroninis papildymas
Panašūs leidiniai

Scenarijų autorė Rūta Janonienė, režisierius Valdas Babaliauskas

Pasakojimas apie pranciškonų konvento vilniuje istoriją.
Pranciškoniškojo dvasingumo ir kultūros centrą Vilniuje – bernardinų konventą

Kaina / Price: 3,5 €
Akcija: 1 €

Nijolė Šepetienė

EPUB formatu išleistas vadovėlis. Šis vadovėlis – tai mokomoji priemonė besimokantiems kompiuterinės grafikos su CorelDRAW programa, kuri plačiai naudojama piešiant, kuriant kompozicijas. Todėl šis vadovėlis yra naudingas dizaineriams, grafikos specialistams, skulptoriams ir kitų sričių menininkams, besidomintiems kompiuterine grafika

Kaina / Price: Išparduota
© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757