Šis kompaktinis diskas - Vilniaus dailės akademijos 2009 m., kuruotos tarptautinės parodos „Baltų menas“, skirtos Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui, įgyvendinta vizija. Juo norima atskleisti baltų kultūros ir meno ištakas bei raidą, supažindinti su baltų etnoso, gyvenusio Dauguvos ir Nemuno upių baiseinuose, rytuose siekusio Volgos ir Oko santaką, o vakarose - Vyslą kūrybiniu palikimu ir pabandyti įžvelgti, ar gali šis kultūros palikimas duoti impulsų dabatiniam kūrėjui. Daugiausia dėmėsio skirta metalų epochos baltų menui, laikotarpiams, kai ryškėjo skirtumai tarp rytų ir vakarų baltų, kai jau buvo susiformavusios jų kultūros arba kai ėmė formuotis atskiros baltų gentys ir senoji Lietuvos valstybė su būdingomis jų kultūros ir meno ypatybėmis.
Vilniaus basųjų karmelitų vienuolynas ir Šv. Teresės bažnyčia. Prie Vilniaus miesto sienos įsikūręs Šv. Teresės basųjų karmelitų vienuolynas buvo seniausias ir didžiausias šio ordino konventas.
Vilniaus benediktinių vienuolynas ir Šv. Kotrynos bažnyčia. Filme pasakojama apie Vilniaus benediktinių vienuolyną, funduotą XVII a.
Pusės valandos trukmės dokumentiniame filme garsūs Lietuvos dailės istorijos tyrinėtojai kartu su vienuoliais bernardinais pristato žymaus LDK karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus 1602 m. funduotą vienuolyną Kretingoje