Šis kompaktinis diskas - Vilniaus dailės akademijos 2009 m., kuruotos tarptautinės parodos „Baltų menas“, skirtos Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui, įgyvendinta vizija. Juo norima atskleisti baltų kultūros ir meno ištakas bei raidą, supažindinti su baltų etnoso, gyvenusio Dauguvos ir Nemuno upių baiseinuose, rytuose siekusio Volgos ir Oko santaką, o vakarose - Vyslą kūrybiniu palikimu ir pabandyti įžvelgti, ar gali šis kultūros palikimas duoti impulsų dabatiniam kūrėjui. Daugiausia dėmėsio skirta metalų epochos baltų menui, laikotarpiams, kai ryškėjo skirtumai tarp rytų ir vakarų baltų, kai jau buvo susiformavusios jų kultūros arba kai ėmė formuotis atskiros baltų gentys ir senoji Lietuvos valstybė su būdingomis jų kultūros ir meno ypatybėmis.
Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas ir bažnyčia. Filme pasakojama apie istoriškai itin svarbioje vietoje – kunigaikščio Kęstučio pilyje – įsteigtą vienuolyną.
Videniškių regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia. Kunigaikščių Giedraičių rūpesčiu ir lėšomis pastatyta Videniškių bažnyčia ir vienuolynas XVII–XVIII a. buvo reikšmingas Lietuvos dvasinio gyvenimo židinys ir svarbiausias atgailos kanauninkų – įdomios, bet išnykusios ir dabar primirštos vienuolijos – centras.
Tai pasakojimas apie ypač reikšmingą Lietuvos kultūros istorijos objektą