Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas ir bažnyčia
Filme pasakojama apie istoriškai itin svarbioje vietoje – kunigaikščio Kęstučio pilyje – įsteigtą vienuolyną, funduotą didžiojo kunigaikščio Vytauto ir nepertraukiamai veikusį iki XIX a. vidurio. Vaizdais ir faktais atskleidžiama įdomi vienuolyno istorija, pristatomi išlikę meno ir kultūros paminklai, išryškinama benediktiniškojo dvasingumo įtaka Lietuvos kultūrai.
Videniškių regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia
Kunigaikščių Giedraičių rūpesčiu ir lėšomis pastatyta Videniškių bažnyčia ir vienuolynas XVII–XVIII a. buvo reikšmingas Lietuvos dvasinio gyvenimo židinys ir svarbiausias atgailos kanauninkų – įdomios, bet išnykusios ir dabar primirštos vienuolijos – centras. Vienuolyno geradarių Giedraičių ir atgailos kanauninkų dėka Videniškiuose susiklostė Lietuvoje menkai pažįstamo Mykolo Giedraičio kulto tradicija. Šis vienuolynas kurį laiką buvo tapęs ir atgailos kanauninkų vienuolijos pasauliniu centru – ordino generolo buveine.
Pusės valandos trukmės dokumentiniame filme garsūs Lietuvos dailės istorijos tyrinėtojai kartu su vienuoliais bernardinais pristato žymaus LDK karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus 1602 m. funduotą vienuolyną Kretingoje
Vilniaus basųjų karmelitų vienuolynas ir Šv. Teresės bažnyčia. Prie Vilniaus miesto sienos įsikūręs Šv. Teresės basųjų karmelitų vienuolynas buvo seniausias ir didžiausias šio ordino konventas.
Vilniaus benediktinių vienuolynas ir Šv. Kotrynos bažnyčia. Filme pasakojama apie Vilniaus benediktinių vienuolyną, funduotą XVII a.