The Institute of Art Research at Vilnius Academy of Arts calls for papers for the 100th volume of Acta Academiae Artium Vilnensis
Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas kviečia teikti straipsnius žurnalo Acta
Academiae Artium Vilnensis 100-ajam tomui
Architektūroje formos raiškos priemonių visumą lemia istorinės epochos ir atskiro laikotarpio bendrosios pažiūros, taip pat ir individuali architekto vaizduotė, profesinė patirtis. Nedaug turime mokslinės ir edukacinės literatūros, kurioje būtų nagrinėjama architektūrinė kompozicija, meninė forma, jos kaita, konstrukcinių sistemų, naujų technologijų įtaka meninei formai, aplinkos, urbanistinio ir gamtinio konteksto reikšmė ir pan.
Knygos rengimą rėmė Lietuvos kultūros taryba.
Iki spalio 31 dienos studijoms aktualius leidinius galite įsigyti už ypatingą kainą! Visam kitam asortimentui taikoma -20% nuolaida!
Plačiau.
Knygos rengimą rėmė Lietuvos kultūros taryba
2019 m. Vilniaus dailės akademijos leidykloje parengta knyga apie VDA profesorių emeritą Tadą Baginską. Jo kūrybos tyrimu siekiama pažvelgti į sudėtingus architekto ir dizainerio kūrybinio gyvenimo vingius.
Tadas Baginskas vadinamas vienu iš profesionalaus Lietuvos dizaino pradininkų, dizaino pedagogu. To nepakanka apibūdinti plataus, daugiau kaip 50 metų apimančio ir besitęsiančio T. Baginsko kūrybos lauko. „Universalus archdizaineris“ – taip jį apibūdina Algimantas Mačiulis, monografijų apie Lietuvos architektus ir architektūrą autorius. T. Baginsko kūryba, darbas įvairiose dizaino konkursų vertinimo komisijose, pedagoginė veikla Vilniaus dailės akademijoje, jo pasaulėžiūra yra itin svarbi ne tik Lietuvos dizaino istorijai bet ir daug platesniam socialiniam kultūriniam kontekstui. Atliekant tyrimą buvo itin svarbu suvokti ir skaitytojui perteikti vertybinį T. Baginsko požiūrį į profesiją, gyvenimą, išryškinti visa apimančią humanišką pasaulėžiūrą. Jis pritaria bendraminčio VDA Dizaino katedros įkūrėjo Felikso Daukanto minčiai – svarbiau ne atrodyti, o būti. Šis posakis gali būti jo nuoširdaus ir humaniško dizaino liudijimo moto.
2019.08.05-2019.09.01 metu knygynėlis nedirbs. Dėl knygų įsigyjimo teirautis knygos@vda.lt
VDA Nidos meno kolonijos konferencijų salėje 2019 m. liepos 18 d. 16 val. vyks angliško prof. dr. Vasilijaus Safronovo knygos „Migrantai ir pabėgėliai Kuršių nerijoje“ leidimo pristatymas.
Ypatingų uolaidų sąrašą rasite čia.
O visiems kitiems leidiniams iki balandžio 27 d., taikysime 20 proc. nuolaidą!
Kaip knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas” (2018) autorius Dainius Junevičius surado šią asmenybę ir tyrinėjo A. Korzono darbus bei likimą? Kodėl siekdami atkurti pirmųjų fotoateljė gyvavimo aplinkybes tyrinėtojai dėmesingai skaito laikraščių skelbimus? Kokie dar šaltiniai padeda mums rekonstruoti XIX amžiuje gyvenusių „mažųjų žmonių” likimus, perprasti jų mąstyseną bei elgesį? Kokiais aspektais Abdono Korzono biografija padeda mums suprasti epochą, to meto visuomenės ir Vilniaus gyvenimą? Kodėl mūsų kultūrinėje atmintyje XIX amžius egzistuoja labai fragmentiškai? Kokius įdomius atradimus tyrinėdami šią epochą pastaruoju metu daro istorikai ir kokie malonūs netikėtumai atrandant savo praeitį tyrinėtojų bei visuomenės, tikėtina, dar laukia ateityje? Šiuos ir kitus klausimus laidoje svarstysime su knygos autoriumi Dainiumi Junevičiumi, istorikėmis prof. dr. Tamara Bairašauskaite ir dr. Reda Griškaite. Ved. Aurimas Švedas.
Laidos įrašą rasite čia.