„Atidarymai: Lietuvos dailės gyvenimo fragmentai 2005–2014 m.“ – tai beveik dešimtmečio rinktiniai straipsniai ir interviu su meno kūrėjais, sugrupuoti į tris dalis: „Parodos ir kiti įvykiai“, „Personalijos“ ir „Pokalbiai“. Šia knyga siekiama chronologiškai pratęsti Alfonso Andriuškevičiaus dailės kritikos straipsnių rinkinio leidybos tradiciją, tikintis, kad tekstų telkinys gali atskleisti ne tik autoriaus profesinių vertybių sistemą, bet ir bent iš dalies nubrėžti svarbesnių dailės įvykių punktyrą, pristatyti tikrus ir netikrus didvyrius bei problemas, o jų interpretacijos – pateikti išsamesnį netolimos praeities kontekstą. Taip norima įtvirtinti dailės kritikos pozicijas rašant dailės istoriją, kur Krikštopaitytė pasirodo kaip savitą kalbą turinti autorė ir tikra rakštis institucijoms bei kanonams, nuolat abejojanti, kelianti klausimus ir pristatanti savus herojus.
Knyga apie tai, kaip Kristaus kančios kelio pamaldumo tradicijos, susiformavusios didžiosiose kalvarijose ar vienuolynuose, pamažu ėmė skleistis ir per pusantro šimto metų bernardinų vienuolių, vyskupų ir klebonų pastangomis pasiekė net atkampiausias bažnyčias ir paliko reikšmingus regimus ženklus – kalvarijas, Kryžiaus kelio koplytėles šventoriuose ir atvaizdus.
Garsaus skulptoriaus, sukūrusio daugybę mūsų krašto kultūrai ir istorijai reikšmingų kūrinių, profesoriaus Konstantino Bogdano kelias