Skulptorius profesorius Gediminas Jokūbonis (1927–2006) paliko daug paminklų, svarbių mūsų kraštui, jo istorijai, kultūrai, ir spaudai rengiamą šią knygą, savo dienoraštį, kuriame – šeimos, kaimo, viso krašto svarbūs įvykiai, kasdienės kūrybos, įveiktų kliūčių atspindžiai. Menininkas aprašė paprastus ir žymius žmones, jų paveikslus nuspalvinęs ir šmaikščiais pokštais, ir dvasinio grožio šviesa. Tai nuoseklus, įdomus pasakojimas apie vaikystę, studijas, darbus, keliones po svečias šalis.
Kokiomis iškilmėmis į amžino atilsio vietą mirusius artimuosius išlydėdavo XVI–XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kilmingieji? Kaip per laidotuves būdavo dekoruojamos ir puošiamos bažnyčios, katafalkai, karstai, laidojimo vietos? ...
Knygoje apžvelgiami Viekšnių apylinkių archeologijos, meno ir mitologijos paminklai, nagrinėjama miesto, dvaro, kalatikų ir stačiatikių parapijų, medicinos ir švietimo istorinės raidos, analizuojami miesto heraldikos pokyčiai bei iškiliausių su šiuo kraštu susijusių asmenybių veikla.