VADOVĖLIAI IR MOKYMO PRIEMONĖS / HANDBOOKS
Forma architektūroje
Forma architektūroje

Edmundas Stasiulis


Knygoje nagrinėjamos architektūrinės raiškos ir išliekamosios vertės problemos, formų kaitos tendencijos, pateikiama įvairių architektūrinių objektų ir supančios aplinkos analizė, konstrukcinių sistemų, spalvų, šviesos, naujų technologijų ir statybinių medžiagų įtaka meninės formos raiškai. Visą vadovėlio struktūrinę sąrangą jungianti gija – tai supratimas, kad architektas, siekdamas tik utilitarių tikslų ir remdamasis tik išbandytais estetiniais kriterijais, niekada nepasieks meninės raiškos pilnatvės.

Leidinyje pateikta medžiaga padės suprasti architekto profesijos sudėtingumą ir prasmę. Teigiama, kad architektūros kūrinys nėra vien loginės analizės, kanonizuotų dogmų produktas ir negali būti traktuojamas vien kaip abstrakčių formų ar virtualių vizijų rinkinys. Knygoje stengiamasi pabrėžti architektūros meninę prigimtį, jos dvasinimą, kai skirtingi poliai nekonkuruoja tarpusavyje, bet išryškindami vieni kitų teigiamas savybes, susijungia į nedalomą visumą, tuo tarpu beatodairiškas originalumo, išskirtinumo siekis dažnai priveda prie vulgarokų, keistai transformutų erdvinių sprendimų.

Siekta parodyti, kad harmoninga visuma pasiekiama ne todėl, kad sukuriamos gražios atskirų objekto dalių formos, bet todėl, kad surandama prasminga pusiausvyra tarp skirtingų polių, sukuriama atskirų priešybių tektoniška pusiausvyra.

Architektūrinės formos raidos problemos siejamos su stiliaus ir atitinkamo laikmečio siekiais. Įvairūs stiliai formuojasi, vystosi ir miršta, vėliau, įgaudami įvairiausias modifikacijas, vėl atgimsta. Stilius yra kintantis, tam tikras pažiūras ir subjektyvias nuostatas atspindintis reiškinys, tuo tarpu architektūrinių sprendimų kokybė ir grožis yra pastovios, objektyvios, laiko išbandytos kategorijos.

Ši knyga skirta architektūrą ir interjero dizainą studijuojantiems jaunuoliams, o surinkta ir susisteminta medžiaga pravers visiems besidomintiems architektūrinių erdvių ir formų kaitos, evoliucionavimo ir vertinimo problemomis.


Leidimo metai / Release date: 2010
Apimtis / Pages: 216 p., iliustr.
Formatas / Format: 195 x 225
Viršeliai / Covers: minkšti
Tiražas / Print run: 1000
ISBN 978-9955-854-83-8
Kaina / Price: 6,31 €
Panašūs leidiniai

Albinas Elskus

Knyga Tapybos ant stiklo menas yra viena Elskaus veiklos vitražo srityje viršūnių, kurioje atsiskleidė kaip puikus vitražo technologas, kantrus pedagogas, įkvėptas eseistas.

Kaina / Price: Išparduota!

Žymaus lietuvių kaligrafo parengtas vadovėlis, kuriame, pasirėmus ilgamete patirtimi, siekiama daugiau vaizdu negu tekstu perteikti kaligrafijos ir šrifto mokymo eigą

Kaina / Price: Išparduota!
© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757