Antrame „Kupiškėnų enciklopedijos“ tome publikuojama daugiau tūkstančio straipsnių ir apie 2300 iliustracijų. Nuosekliai aprašomos Kupiškio krašto vietovės (Kupiškio miestas, miesteliai, kaimai, vienkiemiai, dvarai), svarbiausi istoriniai įvykiai, materialinė ir dvasinė kultūra, gamta, gyventojai. Itin daug dėmesio skirta iš Kupiškio krašto kilusiems, čia gyvenusiems ar kitaip su Kupiškiu susijusiems kultūros, meno, mokslo, visuomenės, kariniams veikėjams. Tai pirmoji Lietuvoje tokios apimties nedideliam regionui skirta enciklopedija.
Šis katalogas suteikia progą pažinti šią menininkę tiek biografiniu, tiek dailėtyriniu aspektu, atskleidžiama ir jos veikla šiuolaikinės architektūros ir visuomeninių procesų kontekste. Ãplinkos, kuriose ji veikė ir kurias pati kūrė, atgyja dailėtyriniuose tekstuose. Juos papildo pačios Aleksandros Kasubos tekstai, kuriuose menininkė atskleidė savo kūrybos principus, idėjas ir vizijas. „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“ – tai knyga apie A. Kasubos kūrybinio palikimo aktualumą, jos hibridinių – meno, dizaino, architektūros – praktikų grožį ir svarbą.
Antrajame katalogo tome, kaip ir pirmajame, abėcėlės tvarka yra aprašytos dabartinėje Lietuvos teritorijoje išlikusios sinagogos, užfiksuota jų būklė, pateikta išsami ikonografija, liudijantį pastato istoriją