Kupiškio etnografijos muziejuje sukauptas vertingas XIX a. - XX a. I pusės tradicinių lietuviškų drabužių ir jų priedų rinkinys, daugiausia atspindintis Kupiškio krašto etnografijos paveldą, yra įprasminamas išsamiu moksliniu katalogu.
Kolekcija pasižymi retais autentiškais drabužių pavyzdžiais iš Aukštaitijos etnografinio regiono ir turi istorinę bei kultūrinę vertę.
Katalogo tikslas - skleisti žinią visuomenei apie neįkainojamą seserų Glemžaičių palikimą Kupiškio etnografijos muziejuje. Tai pirmasis tokios apimties ir turinio tiriamojo pobūdžio mokslinis leidinys muziejaus istorijoje. Seserų Glemžaičių surinkto XIX a. - XX a. I pusės tradicinės lietuvių aprangos (drabužių, galvos dangalų, apavo) ir jos priedų rinkinio svarba ir reikšmė yra didelė tiek Kupiškio krašto, tiek ir Lietuvos kultūros kontekste.
Regioninės enciklopedijos, skirtos Kupiškio kraštui, trečiasis tomas.
Šis katalogas suteikia progą pažinti šią menininkę tiek biografiniu, tiek dailėtyriniu aspektu, atskleidžiama ir jos veikla šiuolaikinės architektūros ir visuomeninių procesų kontekste. Ãplinkos, kuriose ji veikė ir kurias pati kūrė, atgyja dailėtyriniuose tekstuose. Juos papildo pačios Aleksandros Kasubos tekstai, kuriuose menininkė atskleidė savo kūrybos principus, idėjas ir vizijas. „Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos“ – tai knyga apie A. Kasubos kūrybinio palikimo aktualumą, jos hibridinių – meno, dizaino, architektūros – praktikų grožį ir svarbą.