DISERTACIJOS / MENO PROJEKTAI
Vietinių pluoštinių medžiagų pritaikymas eko baldų dizainui
Vietinių pluoštinių medžiagų pritaikymas eko baldų dizainui

Inga Valentinienė


Meno projekto tyrimas apima ištisą ekologinės gamybos grandinę nuo ekologinio augalo fizinės ir cheminės sudėties pažinimo iki interjero ekoobjektų gamybos galimybių sprendimo. Atskleidžiamos konstrukcinių medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos Lietuvoje galimybės, interjero ekoobjektų konstrukciniai ypatumai, formavimo ir gamybos Lietuvoje galimybės, bei ekologiškų interjero objektų tipai pasaulinėje rinkoje.

Šis ekologinio dizaino meno projektas sukurtas ir taikomas baldų sektoriui. Tai vienas iš dar taip neseniai buvusių labiausiai neekologiškų produktų sektorius. Atsižvelgus į įvardintas šio sektoriaus ekologijos problemas, norėta sukurti ne tik ekologiškus interjero objektus, bet ir pačią medžiagą. Šio meno projekto metu sukurta ir užpatentuota ekologiška – nekenksminga, savaime suyranti, provokuojanti inovatyvias formas dizaine – medžiaga iš natūraliai Lietuvoje augančių, kasmet atsinaujinančių pluoštinių augalų – sėjamojo lino (lot. Linum usitatissimum L.), didžiosios (pluoštinės) dilgėlės (lot. Urtica dioica L.) ir sėjamosios kanapės (lot. Cannabis sativa).

Projekte analizuojami ekologiško produkto gamybos bei realizavimo reiškiniai, tapę pamatiniais baldų iš natūralių pluoštų dizaino kūrimo atspirties taškais: teisingas konstrukcinių medžiagų ir furnitūros panaudojimas objektų gamybai, energijos efektyvumo didinimas, transporto paslaugų optimizavimas, vietinių žaliavų ir vietinės produkto gamybos skatinimas ir saugaus produkto utilizavimo ar pakartotinio panaudojimo užtikrinimas. Tai nauja ekologinio dizaino niša, kaip trūkstama grandis pluoštinių augalų auginimo ir perdirbimo veiksmų grandinėje, įvairių pramonės šakų, žemės ūkio ir net medicinos sinergijai.


Leidimo metai / Release date: 2016
Panašūs leidiniai

Ignas Lukauskas

Kūrybinės dalies vadovas doc. Romualdas Kučinskas
Tiriamosios dalies vadovė doc. dr. Rasa Butvilaitė

Žygimantas Augustinas

Kūrybinės dalies vadovas prof. Artūras Raila
Tiriamosios dalies vadovė prof. dr. Giedrė Mickūnaitė

© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757