Knygoje aprašomas pirmasis Lietuvoje pašto kelias, XIX a. sujungęs Sankt Peterburgą ir Varšuvą. Skaitytojas kviečiamas keliauti šio pašto trakto atkarpa nuo Kauno iki Daugpilio ir susipažinti su išlikusiais pašto statiniais – stotimis, kelio apeivių namais, sarginėmis, jų architektūra. Leidinyje aptariama pakelės vietovių istorija, kultūros, architektūros, meno paminklai, pristatomi su tomis vietovėmis susiję žymūs žmonės. Tai vadovas, kelionę moderniu greitkeliu paverčiantis kelione į krašto praeitį.
Straipsnių rinktinė skirta labai svarbiam, tačiau kultūriškai mažai artikuliuotam karališkajam Lietuvos kultūros aspektui, kuris svarbus giliau suvokiant patį „karališkumo“ reiškinį, jos reikšmę ir transformacijas krikščioniškoje dailės ikonografijoje, pasaulietiniame mene, kitose kultūros srityse
Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas ir bažnyčia. Filme pasakojama apie istoriškai itin svarbioje vietoje – kunigaikščio Kęstučio pilyje – įsteigtą vienuolyną.
Videniškių regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia. Kunigaikščių Giedraičių rūpesčiu ir lėšomis pastatyta Videniškių bažnyčia ir vienuolynas XVII–XVIII a. buvo reikšmingas Lietuvos dvasinio gyvenimo židinys ir svarbiausias atgailos kanauninkų – įdomios, bet išnykusios ir dabar primirštos vienuolijos – centras.