Anksti išėjusio unikalaus dailininko Gintauto Gavenavičiaus (1960–2004) kūrybos albumas. Du dešimtmečius jis, anot Valentino Antanavičiaus, ko gero, vienintelis pasaulyje, kūrė originalias nemintų linų skulptūras ir buvo pramintas šių laikų dievdirbiu, o jo skulptūros vadintos dvasiukais.
„Man patinka, kai mane pavadina lino skulptūrų meistru. Nes tai – žmogus, įvaldęs amatą. Tai – gyvenimo esmė“, – yra sakęs dailininkas. Knygoje kalba jį pažinoję menininkai ir menotyrininkai, publikuojamas ir pluoštelis amžininkų nepripažintos jo poetinės kūrybos.
Ši knyga, sąlygiškai pavadinta „Žemaičių Kunigaikštystė bajorų Gadonų raštuose“, sudarytojo mintyse atsirado dar 1996 metais, renkant medžiagą Žemaičių istorijai. Pirmiausia – tai gausi korespondencija, rankraščiai ir Lietuvoje beveik niekam nežinoma knyga „Žemaičių Kunigaikštystės statistika“, išspausdinta Prancūzijoje 1839 metais, ir gausi medžiaga 1830–1831 metų sukilimui Žemaičiuose tyrinėti, saugomi Lenkų bibliotekos Paryžiuje Rankraštyne bei Sedos parapijos archyve, Lietuvos valstybės istorijos archyve Vilniuje, taip pat Kunigaikščių Čartoriskių bibliotekos Krokuvoje Rankraštyne ir Ikonografijos skyriuje.
Monografijoje nuobodulys pasitelkiamas kaip estetinė kategorija...