Straipsnių rinkinyje pristatomi tiek jaunų mokslininkų, tiek pagarsėjusių tyrinėtojų darbai, kuriuose Lietuvos ir užsienio dailė analizuojama teoriniais, istoriniais ir paveldosaugos aspektais. Gvildenamos formų sklaidos ir akultūracijos, patologijos ir meno, vizualinės semiotikos ir kitos vizualinės kultūros problemos. XX a. pirmos pusės Lietuvos dailės istorijos tyrinėjimai koncentruojasi ties Vytauto Kairiūkščio, Liudviko Strolio, Stasio Ušinsko bei kitų iškilių asmenybių kūryba. Taip pat plačiai aptartos XX a. antros pusės ir nūdienos dailės aktualijos, meno vertybių išsaugojimo klausimai.
Knygoje-albume pristatomos Plungės dekanato sakralinės architektūros ir dailės paminklai aptinkami Rietavo, Tverų, Kantaučių, Lieplaukės, Medingėnų, Žlibinų bažnyčiose ir koplyčiose
Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas ir bažnyčia. Filme pasakojama apie istoriškai itin svarbioje vietoje – kunigaikščio Kęstučio pilyje – įsteigtą vienuolyną.
Videniškių regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia. Kunigaikščių Giedraičių rūpesčiu ir lėšomis pastatyta Videniškių bažnyčia ir vienuolynas XVII–XVIII a. buvo reikšmingas Lietuvos dvasinio gyvenimo židinys ir svarbiausias atgailos kanauninkų – įdomios, bet išnykusios ir dabar primirštos vienuolijos – centras.