Pasakojimas apie įdomią ir permainingą seniausio pranciškonų konvento vilniuje istoriją. Aptariamos jo įkūrimo aplinkybės, ansamblio raida, reikšmė Lietuvos kultūrai. Istorikai ir meno istorikai kalba apie vietas, susijusias su Vilniaus pranciškonų kankinių legenda, apie karų atneštas negandas, uždarymus, paveldo likimą ir atgimimą.
Antrame filme pasakojama apie kitą pranciškoniškojo dvasingumo ir kultūros centrą Vilniuje – bernardinų konventą. Aptariama unikali šio gražiausio ir geriausiai išlikusio vienuolyno istorija, architektūra, sakralinės dailės kūriniai, atspindintys vienuolijos pamaldumo tradiciją.
Straipsnių rinkinyje pristatomi darbai, kuriuose Lietuvos ir užsienio dailė analizuojama teoriniais, istoriniais ir paveldosaugos aspektais
Senųjų Trakų benediktinų vienuolynas ir bažnyčia. Filme pasakojama apie istoriškai itin svarbioje vietoje – kunigaikščio Kęstučio pilyje – įsteigtą vienuolyną.
Videniškių regulinių atgailos kanauninkų vienuolynas ir bažnyčia. Kunigaikščių Giedraičių rūpesčiu ir lėšomis pastatyta Videniškių bažnyčia ir vienuolynas XVII–XVIII a. buvo reikšmingas Lietuvos dvasinio gyvenimo židinys ir svarbiausias atgailos kanauninkų – įdomios, bet išnykusios ir dabar primirštos vienuolijos – centras.