Kiekvieno archeologo darbe, be duomenų, kurie nugula į ataskaitas, straipsnius ir knygas, susikaupia daug pastabų, įžvalgų, net nuotykių. Šie akmens amžiaus tyrinėtojos R. Rimantienės prisiminimai nušviečia savitą XX amžiaus aplinką, kurioje jai teko gyventi dirbti. Pagrindinis jos gyvenimo siekis buvo archeologija, tačiau šiam darbui sąlygos ne visada buvo palankios. Jai 18 metų teko dirbti M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, šalia to griebtis ir vertėjos darbo, ir apie tai autorė turi ką įdomaus papasakoti. Paskutiniuosius 40 metų ji atsidėjo vien archeologijai.
Knyga skirta visiems, kas domisi archeologija, kraštotyra ir apskritai XX a. kultūriniu gyvenimu.
Straipsnių rinkinį vienija šventųjų arba kultinių atvaizdų tema, nagrinėjama akcentuojant jų kilmės, importo iš kitų kraštų ir sklaidos, paplitimo kartočių pavidalu klausimus
Knygoje apžvelgiami Viekšnių apylinkių archeologijos, meno ir mitologijos paminklai, nagrinėjama miesto, dvaro, kalatikų ir stačiatikių parapijų, medicinos ir švietimo istorinės raidos, analizuojami miesto heraldikos pokyčiai bei iškiliausių su šiuo kraštu susijusių asmenybių veikla.