Antrajame katalogo tome, kaip ir pirmajame, abėcėlės tvarka yra aprašytos dabartinėje Lietuvos teritorijoje išlikusios sinagogos, užfiksuota jų būklė, pateikta išsami ikonografija, liudijantį pastato istoriją. Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys, kuriame ne tik įamžintas dabartinė sinagogų būklė, tačiau pristatomi jų architektūros ir istorijos tyrimai. Leidinys aktualus architektūros, paveldosaugos specialistams bei visiems besidomintiems Lietuvos praeitimi, kultūra ir paveldu. Jame pateikiama vertinga ikonografinė, archyvinė medžiaga, dabartiniai pastatų planai leidžia naudoti katalogą tolimesniems šios srities tyrinėjimams.
Atidžiau pažvelgę į mūsų miestus, greičiausiai nustebtume kokia didelė jų dalis buvo suformuota per istoriškai trumpą sovietinį laikotarpį
Kodėl kalnas, ant kurio stovi Telšių katedra, vadinamas Insula, išvertus iš lotynų kalbos - sala? Senajame Testamente Salomis vadinti pasaulio pakraščiai, užkampiai. Telšių vyskupija, Žemaičių žemė, vakarinis Lietuvos valstybės pakraštys - gal todėl Žemaičių žemės vyskupo katedrai pridera stovėti ant Lietuvos vasltybės pakraštį primenančios Insulos kalvos?