"Decolonizing: The Curriculum, the Museum, and the Mind" tries to identify where we’re at and where we might be going vis-à-vis the idea of decolonizing – better, the process of decolonization – in higher education, museums and galleries, and the ongoing legacies of colonization that shape structures and infrastructures, policies and protocols, mentalities and behaviours, and minds and bodies. Co-authors: Danah Abdulla, Teresa Cisneros, Andrea Francke, Lolita Jablonskiene, Ieva Mazuraite-Novickiene, Achille Mbembe, Almira Ousmanova, Ieva Pleikiene, Marquard Smith, and Michelle Williams Gamaker.
Series Introduction
Lolita Jablonskienė and Ieva Pleikienė p. 8
Introduction: Decolonizing: The Curriculum, the Museum, and the Mind
Marquard Smith p. 10
Decolonizing Knowledge and the Question of the Archive
Achille Mbembe p. 44
Imagining Otherwise
Danah Abdulla p. 84
Shaping Collective Memory: ‘Vilnius’ everyday life’, a Photo album
Ieva Mazūraitė Novickienė p. 98
All on the Ground Michelle
Williams Gamaker p. 118
Decolonizing through Post-Socialist Lenses
Almira Ousmanova p. 136
Discussion
p. 162
Afterword: Nobody Wants to Deal with this Shit Internally
Teresa Cisneros and Andrea Francke p. 196
Biographical notes
p. 226
Colophon
p. 238
„Šioje knygoje vyrauja amžinos, laikui nepavaldžios būties prasmės ir kūrybingos asmenybės egzistencijos temos, kurių neblėstantį aktualumą lemia nuolatinės priešingų kategorijų – gėrio ir blogio, tiesos ir melo, grožio ir bjaurasties, šlovės ir užmaršties, drąsos ir nevilties, atgimimo ir saulėlydžio ir pan. – metamorfozės.“ - prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas
Ferdynando Ruszczyco (1870–1936) meninę veiklą Vilniuje geriausiai apibūdina jo paties žodžiai, pasakyti 1919-aisiais, įkuriant Vilniaus mylėtojų draugiją: Civis vilnensis sum. Tai reiškia: Vilniaus pilietis esu. Ruszczyco pilietiškumas pasireiškė kaip siekis „kelti ir gražinti miestą“ ir geriausiai atsiskleidė realizuojant įvairius sumanymus: piešiant ar tapant miestą, kuriant knygų viršelius, dekoruojant spektaklius, rūpinantis paveldu, organizuojant renginius ar tiesiog kalbant ir rašant apie Vilnių – jo grožį, savitumą ir istoriją.