Antrame „Kupiškėnų enciklopedijos“ tome publikuojama daugiau tūkstančio straipsnių ir apie 2300 iliustracijų. Nuosekliai aprašomos Kupiškio krašto vietovės (Kupiškio miestas, miesteliai, kaimai, vienkiemiai, dvarai), svarbiausi istoriniai įvykiai, materialinė ir dvasinė kultūra, gamta, gyventojai. Itin daug dėmesio skirta iš Kupiškio krašto kilusiems, čia gyvenusiems ar kitaip su Kupiškiu susijusiems kultūros, meno, mokslo, visuomenės, kariniams veikėjams. Tai pirmoji Lietuvoje tokios apimties nedideliam regionui skirta enciklopedija.
Šie akmens amžiaus tyrinėtojos R. Rimantienės prisiminimai nušviečia savitą XX amžiaus aplinką, kurioje jai teko gyventi dirbti. Knyga skirta visiems, kas domisi archeologija, kraštotyra ir apskritai XX a. kultūriniu gyvenimu
Petras Gintalas lietuvių dailėje ryškiausią pėdsaką įspaudė (ir toliau tebespaudžia) būtent medaliais. Petro Gintalo sukurtus medalius apytikriai būtų galima skirstyti pagal tematiką: skirti asmenims / personažams, miestams ir sau pačiam, savo asmeninei istorijai. Ir kiekvienas jų, ir visi drauge, žinoma, skirti atminčiai.