Ši knyga – Lietuvos dailės istorikų draugijos leidinys, skirtas žinomai Lietuvos dailės tyrinėtojai Marijai Matušakaitei, švenčiančiai 85-ąjį gimtadienį, pagerbti. M. Matušakaitė daugiau kaip keturis dešimtmečius tyrinėja Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meninį palikimą. Jos studijas, skirtas portretui, altoriams, kostiumui, antkapinei skulptūrai, žino ir vertina ne tik kolegos menotyrininkai, bet ir paveldosaugininkai, muziejininkai, visi besidomintieji Lietuvos kultūros istorija. Knygoje pateikiama medžiaga visapusiškai nušviečia šios iškilios mokslininkės gyvenimą ir profesinę veiklą. Kai kurios M. Matušakaitės asmenybės bruožus, gyvenimiškos ir profesinės biografijos posūkius atskleidžia fotografijomis papildyti bičiulių ir bendradarbių prisiminimai. Knygoje skelbiami moksliniai straipsniai plėtoja M. Matušakaitės tyrimų kryptis. Specialiai šiam rinkiniui parašytos M. Matušakaitės knygų recenzijos ir jos bibliografija padeda giliau suprasti ir įvertinti mokslininės indėlį į Lietuvos meninės kultūros tyrimus, smalsiam skaitytojui atveria naujus dailės istorijos bei istoriografijos faktus.
Kalendoriuje pristatomi Vilniaus dailės akademijos Fotografijos, animacijos ir medijų meno (FAMM) katedros Animacijos (BA) bei Fotografijos ir medijos meno (BA ir MA) studentų kursiniai, baigiamieji ir praktikų darbai. FAMM katedra įkurta 1997 metais. Sudarytojas stengėsi parinkti kūrinius pagal kiekvieno mėnesio nuotaiką ir linki ją patirti. Pačiame kalendoriuje rasite visų kūrinių metrikas ir aprašymus.
Šie akmens amžiaus tyrinėtojos R. Rimantienės prisiminimai nušviečia savitą XX amžiaus aplinką, kurioje jai teko gyventi dirbti. Knyga skirta visiems, kas domisi archeologija, kraštotyra ir apskritai XX a. kultūriniu gyvenimu