Ši knyga apie piešimą ir piešėjus šimtmetį skaičiuojančioje Kauno meno mokykloje, duoklė specialistams ir entuziastams, kurių dėka kokybiško meninio piešimo tradicija Kaune gyvuoja iki šių dienų. Knygą sudaro minėtą tradiciją iliustruojančių piešinių albumas ir šią tradiciją ir piešinius apibūdinantys tekstai. Knygoje esantys piešimo darbai atstovauja ryškesniems studentų kūrybos pavyzdžiams, įakivaizdinusiems bendras edukacinio piešimo idėjas, taip pat nelengvai apibrėžiamą laikotarpio dvasią, kone nepastebimu šydu gaubusią nurodyto laikotarpio piešinius.
Kalbos redaktorė Ona Balkevičienė
Dailininkas ir maketuotojas Aurimas Švedas
Fotografai: Virginijus Kašinskas, Jonas Juodzevičius, Gintaras Česonis
Leidinį sudaro lotyniška šaltinio faksimilė, poetinio kūrinio vertimas į lietuvių kalbą su moksliniais komentarais ir keturių autorių mokslo studija.
Knygoje pristatomas avangardinio meno grupės „Post Ars“ trisdešimties metų veiklos laikotarpis: parodos, akcijos, hepeningai, performansai, instaliacijos, žemės meno projektai, leidiniai ir individuali keturių menininkų – Alekso Andriuškevičiaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Antinio, Česlovo Lukensko ir Gintaro Zinkevičiaus – kūryba. Knygai tekstus rašė grupės menininkai, taip pat Erika Grigoravičienė, Giedrius Gulbinas, Daiva Citvarienė, Linara Dovydaitytė, Rūta Lukenskienė, Agnė Narušytė, Miglė Survilaitė, Kęstutis Šapoka.