„Drabužiai – tai vizuali žmogaus socialinio statuso, nacionalinės priklausomybės, skonio, estetinių preferencijų, ketinimų, lūkesčių ir net nuotaikos išraiška. Tai jo kultūros ir laikmečio atspindys.“ – Virginija Idzelytė
„Šilko kelias. Rytų kostiumo istorija“ – daugiasluoksnis, gausiai iliustruotas leidinys apie Rytų šalių kostiumus. Autorė Virginija Idzelytė kviečia pasinerti į Rytų pasaulį ir apkeliauti tolimųjų šalių regionus, nuo Kinijos, Korėjos, Japonijos, Indijos, Persijos, per Turkiją, Izraelį, Sakartvelą iki pat Mongolijos. Iš viso šioje knygoje pristatoma 11 šalių ir jų regionų tautų apranga, vyrų, moterų ir vaikų drabužiai, apavas, audinių raštai, papuošalai, kostiumo ryšys su šalies gyventojų papročiais, tradicijomis, tikėjimu.
Knygoje:
• per 1 000 spalvotų iliustracijų: fotografijų, piešinių, reprodukcijų;
• 11 šalių ir jų regionų tradicinės aprangos, apavo, aksesuarų, audinių pavyzdžiai ir jų aprašymai;
• išsamus pasakojimas apie kostiumų kilmę, savitumą, simboliką;
• įdomybės apie vietos papročius ir realijas.
Virginija Idzelytė – menininkė, scenografė, Vilniaus dailės akademijos profesorė, knygų kostiumų tema autorė. Už scenografiją pelnė ne vieną apdovanojimą įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2009 m. išleista „Kostiumo istorija“ apžvelgė kostiumo raidą nuo senovės Egipto iki Europos XX a. vidurio. 2024 m. pasirodęs „Šilko kelias“ yra pradėto darbo tęsinys, daugiau nei dešimties metų tyrinėjimo rezultatas.
Agnė Dautartaitė-Krutulė – viena talentingiausių Lietuvos knygų dizainerių. Jos kurti leidiniai yra pelnę gausybę apdovanojimų ir premijų Lietuvoje ir užsienyje.
Autorė: Virginija Idzelytė
Dizainerė: Agnė Dautartaitė-Krutulė
Leidėjas: Aukso žuvys
Leidinyje pateikiama informacija apie pilies vardus, legendas. Pristatomi Panemunės pilies valdytojai ir jų istorijos. Iliustruotai pateikiama informacija, kaip buvo statoma, rekonstruojama ir restauruojama mūrinė Panemunės pilis. Paskutinis leidinio skyrius pristato Balio Buračo 1942 m. užrašus apie pilį iš jo kelionės Panemuniais.
Menininko knyga-albumas „Portretai“ apibendrina pastarųjų dviejų dešimtmečių Dariaus Žiūros kūrybines idėjas ir įvairialypį, daugiasluoksnį jo santykį su portretu. Knygoje publikuojami kūrinių „Gustoniai“, „Portretai“, „Videostudija“, „Monumentas utopijai“, „Ukraina“ ir kt. vaizdai, taip pat kultūros tyrėjų, kuratorių, rašytojų Jurijaus Dobriakovo, Agnės Narušytės, Anderso Kreugerio tekstai ir meno kritikės Jogintės Bučinskaitės pokalbis su menininku. Knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba.