Studija paremta 1978–1993 m. vykusiais sistemingais akmens ir žalvario amžių paminklų lauko tyrimais senajame poledyniniame Biržulio-Lūkšto ežeryne. Čia pavyko aptinkti apie 60 vėlyvojo paleolito, mezolito, neolito ir žalvario amžiaus gyvenviečių, kapinynų, aukojimo vietų, kurių nemaža dalis – 22 paminklai – ištirti ištisai, o likusieji – žvalgyti. Surinkta keliolika tūkstančių keramikos, titnago, kaulo, rago, akmens, medžio ir gintaro dirbinių. Iš pastarųjų formų įvairovės, ornamentikos, jos kūrimo technologijos ir naudotos medžiagos galima manyti, kad čia būta gintaro gavybos ir apdailos centro. Šių dirbinių analizei ir skirta ši knyga.
Šis dvikalbis atlasas – tai kelionė po žemėlapiuose, diagramose ir tekstuose išklotą kūrėjų ir tyrėjų vaizduotę bei žinias. Mokslinis ir meninis tyrimai čia sąveikauja su kitomis, nebūtinai akademinėmis, praktikomis: piešimo, vizualizavimo, žymėjimo, tarpininkavimo, mokymo(si).
We invite you to traverse the imagination and knowledge of all the artists and researchers who contributed maps, diagrams, and texts to this atlas. Here, scientific and artistic modes of research interact with other practices: drawing, visualisation, mapping, mediation, and education.
Knyga supažindina su žymiais architektais Algimantu ir Vytautu Nasvyčiais