Monografijoje aptariami stebuklingieji Švč. Mergelės Marijos atvaizdai ir jų matymą bei suvokimą XVII–XVIII a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaištystėje liudijantys šaltiniai: stebuklų knygos, votai, kopijos ir kiti stebuklingojo atvaizdo aplinkos fenomenai. Knygoje siekiama nubrėžti tam tikrus visuomenės santykių su kultiniu atvaizdu modelio kontūrus, atskleidžiant, kaip paveikslas ar statula įgyja stebuklingojo atvaizdo statusą, kokie procesai lydi šį tapsmą ir kokie kultūros reiškiniai iki šiol tvirtina jo gyvasties patirtis.
Daugiau negu per šešis šimtmečius nuo katalikybės įvedimo Lietuvoje suręsta daug liaudiškų ir profesionalių medinių sakralinių pastatų. Daugelio jų architektūra turi išliekamąją vertę...
Monografija skirta aplink Biržulio ežerą (Telšių r. sav.) ir kitose Žemaičių aukštumos tyrinėtose priešistorės gyvenvietėse surastiems titnago ir keramikos dirbiniams. Knygoje aprašytos akmens ir bronzos amžių gyvenvietės iš Biržulio ir Lūksto apyežerių, taip pat Varduvos upės baseino.