Knygoje atskleidžiama Lietuvos koklių gamintojų istorijos raida ir apibūdinama koklių ženklinimą reglamentavusi tvarka, įvardijama, kurių vietinių ir įvežtinių koklių gamintojų produkciją naudojo XIX–XX a. 7 deš. mūsų šalies gyventojai. Gauti tyrimo rezultatai pateikti dviejose viena kitą papildančiose dalyse. Pirmojoje – monografijoje analizuojama koklių gamybos istorija Lietuvoje, šiaurinėje Rytų Prūsijoje ir Klaipėdos krašte, pristatomos koklių importo į Lietuvą tendencijos bei koklių ženklinimo reglamentavimas ir kaip tai atsispindėjo išlikusioje produkcijoje. Antroji – tai vietinių ir įvežtinių koklių gamintojų ženklų žinynas.
Redaktorė Dalia Žalienė
Dizainerė Rasa Janulevičiūtė
Leidinį rėmė Lietuvos mokslo taryba
Spausdino UAB „BALTO print“
Šios knygos idėja gimė stebint, kaip žmonių santykiai virsta noriai minkomu moliu Lietuvos meno scenoje. XXI a. pirmas dešimtmetis: ŠMC TV laidos naktiniame eteryje žongliruoja bendradarbiavimo pažadu; „Pro-testo laboratorijoje“ prie „Lietuvos“ kino teatro buriasi menininkai ir aktyvistai; kolektyvinis laisvalaikis verda improvizuotuose „Flash baruose“
Monografijoje nuobodulys pasitelkiamas kaip estetinė kategorija, padedanti paaiškinti XX a. antrosios pusės meno tendenciją vaizduoti paprasčiausius daiktus, vengti prasmės ar apskritai nutilti